Всесвіт - це різноманітність в єдності (Оноре де Бальзак)

Міжнародний відділ

Благодійність

 

День Науки

 ДЕНЬ НАУКИ МАГІСТРІВ-УПРАВЛІНЦІВ

У ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

 Цьогорічний травневий День науки по-особливому став пам’ятним і святковим для студентів - магістрантів спеціальності «Управління навчальним закладом» Інституту управління та економіки освіти (директор В.П. Бех, професор, доктор філософських наук, перший проректор НПУ імені М.П. Драгоманова).

  За планом діяльності університетського науково-дослідного центру «Дослідження проблем управління сталим розвитком» та інститутської  науково-дослідної лабораторії «Державно-громадське управління освітою» відбулося виїзне засідання проблемної студентської наукової групи «Ефективна управлінська діяльність керівника навчального закладу».

 Цього разу місцем проведення стала Німецько-українська міжкультурна школа м. Києва. Ця професійно значуща подія завершила річний цикл участі студентів у спеціалізованих освітніх виставках, в університетських круглих столах і наукових конференціях, навчальних тренінгах з позашкільної та професійно-технічної освіти.

 До навчального закладу прибули понад 30 магістрантів-майбутніх управлінців, переважна частина з них китайські студенти. Цікавим є те, що вони здобувають повну вищу освіту в Україні і знайомляться зі специфікою шкільної українсько-німецької освіти. Гостинно зустріла студентів заступник директора Марина Пікалова, яка цього року отримала диплом з відзнакою управлінця в галузі освіти в нашому ж інституті!

 Програма була широкою і різноплановою: екскурсія школою, перегляд фільму про школу, науково-методичні повідомлення і виступи діючих керівників школи, виступи студентів. 

Так, на початку роботи українському директору Сергію Щербині (до речі, також випускнику - історику нашого університету), було презентовано Драгоманівську ювілейну книгу «Наш університет». Методичну підготовку навчального процесу майбутніх управлінців охарактеризував Микола Михайліченко, провідний викладач магістерської програми «Управління навчальним закладом». Потім заступник директора Марина Пікалова змістовно пояснила присутнім про посадові інструкції керівників та статутні зобов’язання школи. З великим зацікавленням студенти вислухали розповідь директора німецької частини школи пані Ренату Габерланд, яка розповіла про діяльність німецької школи в Україні,  працюючих тут педагогів з Німеччини та проаналізувала систему середньої освіти у Німеччині.

 Cеред запитань магістрантів цікавив професійний рівень магістра в Європі. Пані Рената підкреслила особливі вимоги до  підготовки педагогів у Німеччині, рівня їх професійної компетентності, зокрема, виділила їх практичну підготовку.

 Студент 51 групи МУНЗ Даянч Абдарахімов (Туркменістан) ознайомив присутніх з результатами проведеного на базі цієї школи магістерського дослідження з проблеми контролю за навчально-виховним процесом.

 

Наступним етапом стало знайомство з кращою фізико-хімічною лабораторією школи. Емоційно, цікаво і з практичними німецькими прийомами спілкування  доктор Андреас Гінсбах розповів про зміст і методику вивчення основ природничих наук у школі, надав можливість студентам провести нескладні лабораторні спостереження. 

 

 

  Заключним етапом роботи став науковий виступ директора української частини школи Сергія Щербини про структуру управління освітою у м. Києві та у школі безпосередньо.

Студенти практично поглибили своє розуміння навчальних університетських дисциплін з філософії освіти, освітнього менеджменту, техніки управлінської діяльності, кадрового планування, прийняття управлінських рішень, організації навчального процесу тощо.

 Запланований час роботи добіг до кінця. Формою підведення підсумків стане написання наукового звіту за результати почутого і побаченого. Декілька фото на згадку!

 

 Науково-методичний захід вдався, питання продовжуються.

Досвід такого осмислення управлінських питань, проблем міжнародної освітньої політики в Україні, Німеччині, Китаї, Туркменістані, професійного спілкування з фаховим керівником, який стоїть поряд з тобою і ділиться власним досвідом, запам’ятається надовго!

У листі-подяці до керівників школи Ренати Габерленд та Сергія Щербини ректор університету академік Віктор Андрущенко підкреслив: «…досвід професійної діяльності Німецько-української міжкультурної школи в м. Києві, адміністрації та педагогічного колективу, зустрічі з вихованцями школи беззаперечно сприятимуть фаховій компетентності майбутніх педагогів-управлінців, стимулюватимуть їх до професійного самовдосконалення та посилюватимуть ефективність взаємодії середньої і вищої ланок вітчизняної освіти».

 

Разом зі студентами

 працював завідувач НДЛ

«Державно-громадське управління освітою»,

к. пед. н, доцент

Микола Михайліченко

 

 

2678 IPac 235 100 2015 v2

pTUIwidXug4

Edwards MBA Logo

Календар подій

embed promo

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Обличчя Інституту

 

 

Всього відвідувачів

9381149
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
4030
2676
13003
23516
59204
8931747
9381149

Your IP: 18.190.153.51
Server Time: 2024-04-18 14:33:11

Зараз на сайті

На сайті 64 гостей та відсутні користувачі

Подія

До закінчення 2014/2015 навчального року залишилось:



CDUB - CountDown-Up Big