13-15 листопада Європейська Комісія представила свій спеціальний стенд «Навчання в Європі» під час виставки «Освіта за кордоном» у Києві.
У такому форматі можливості європейської вищої освіти для українців презентують вже вчетверте. Виставка проходитиме в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім». Цьогорічний захід представив нові програми ЄС з академічного співробітництва і наукових досліджень: Erasmus + та програма мобільності Марії Склодовської-Кюрі.
ЄС став одним з найпопулярніших місць для іноземних студентів, щорічно приймаючи 48% із 4,5 млн. студентів, які навчаються за межами своїх країн. На сьогодні Євросоюз профінансував стипендії для понад 1800 українських студентів і вчених, - в рамках спільних магістерських та докторських програм Erasmus Mundus, або через короткострокові програми мобільності для партнерських університетів. Українські інституції також беруть участь у 94 проектах Темпус в тому числі , у 33, відібраних для фінансування у 2013 році, всі проекти спрямовані на підтримку зміцнення потенціалу та модернізацію вищих навчальних закладів та систем.
В рамка
х виставки відбудеться три конференції «Навчання в Європі»:
- 14 листопада (п'ятниця) з 14.00 до 15.00 – Спілкування із випускниками програми Erasmus Mundus: як отримати стипендію, враження від навчання в ЄС та багато іншого. Обговорення модеруватимуть колишні випускники Олександра Лисак та Артем Ремізов.
- 15 листопада (субота) з 13.00 до 14.00 - «Марія Склодовська-Кюрі - програма мобільності ЄС для молодих учених». Презентацію проведе Олена Коваль, директор Національного інформаційного центру з науково-технічного співробітництва ЄС-України.
Із 2014 року ЄС зібрав всі існуючі міжнародні програми вищої освіти під одним дахом програми Erasmus+. Вона пропонує більше можливостей для співпраці між ЄС та країнами Східного партнерства. Перший конкурс Erasmus+, оголошений у жовтні 2014 року, покриває 3 напрямки програмивідкриті для участі установ з України – подвійні дипломи, кредитна мобільність та зміцнення потенціалу, - для реалізації проектів у
новому навчальному році.
Erasmus+ також продовжує гранти для студентів з країн Східного партнерства для участі у спільних магістерських програмах або в короткотермінових програмах мобільності у вузах-партнерах з ЄС. Докторські стипендії фінансуватиме нова програма Марі Склодовська-Кюрі, яка є частиною нової програми Horizon 2020 з наукових досліджень та інновацій. Erasmus+ підтримуватиме модернізацію вищих навчальних закладів, а також розвиток освітніх систем і персоналу в країнах-партнерах.
***
Стенд «Навчання в Європі" організований Генеральним директоратом Європейської комісії з освіти та культури, за активної підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Національного Erasmus+ офісу в Україні, Національного інформаційного центру з науково-технічного співробітництва ЄС-України, спільно із Асоціацією студен
тів та випускників програми Erasmus Mundus.
Детальніша інформація щодо виставки – на сайті www.edu-abroad.com.ua. Докладніше про програму Erasmus+ – на сайті http://goo.gl/dwY3p та Facebook- сторінці.
Тематика зустрічі: програма Horyzont 2020 – структура програми, умови участі, конкурсна документація, ParticipantPortal, інформація про оголошені конкурси, акція MarieSklodowskiej-Curieта інші програми підтримки розвитку наукової кар’єри.
Організатори:Фундація CentralEuropeanAcademyStudiesandCertification (CEASC) , м.Бидгощ,Університет Економіки (WSG), м.Бидгощ,Європейський Центр ім. РобертаШумана,Мережа пунктів Європейської Інформації Europe Direct,ГО “Українська Асоціація Є
вропейськихСтудій”
Дата і місце проведення: Дніпропетровськ, 10 грудня
Програма:
9.30 – 10.15 Реєстрація та вітальна кава
10.15 – 11.30 Програма Horyzont 2020 – структура програми, умови участі, конкурсна документація, Participant Portal, інформація про оголошені конкурси
11.30 – 12.00 Акція Marie Sklodowskiej-Curie та інші програми підтримки розвитку наукової карєри
12.00 – 12.30 Презентація моделі подвійних магістерських програм для Ук
раїнських ВНЗ
12.30 – 13.00 Роль післядипломної освіти в сучасному європейському освітньому просторі.
13.00 – 14.00 Питання та відповіді
Осіб, що зацікавлені участю в науково-практичному семінарі, просимо заповнити анкету учасника до 6 грудня 2014 року
Участь у семінарі є безкоштовною. Організатори забезпечують навчальними матеріалами та вітальною кавою.