Освітні послуги
Наука
Студентство
Інформаційні ресурси
Міжнародний відділ
Рідна Батьківщина
Головна
Навчально – виробнича практика економістів
3 березня 2015 року студенти 41 ЕТІ групи інституту управління та економіки освіти під час проходження виробничої практики, відвідали київський машинобудівний завод - «Більшовик». Студентам провели ознайомчу лекцію, з якої вони дізналися історію виникнення та розвитку заводу.
Цікавою виявилася екскурсія по цехам заводу: чавуноливарному, котельному, токарному, ковальському та ін. Студенти дізналися, що головним напрямком роботи було і є виробництво устаткування для переробної та харчової промисловості, обладнання для цегельних і лісопильних заводів, а також випуск різноманітних резервуарів, насосів, чавунного й мідного литва, рафінадних форм і трансмісій.
Найцікавішою виявилася продукція для метрополітену. Завод виготовляє продукцію для потреб Києва на замовлення міської держадміністрації. Було освоєно виготовлення тунельних ескалаторів нового покоління, що забезпечують зниження енергоспоживання на 30%, метало- і трудомісткості — на 30%. 2 таких ескалатори встановлені в підземному переході на Майдані Незалежності, 4 — змонтовані на станції метро «Академмістечко».
Студентам показали виготовлений перший у СНД тунелепрохідний комплекс ”Кріт”, що дає можливість споруджувати метротунелі в нестійких, насичених водою ґрунтах. Комплекс в 3-4 рази підвищує швидкість проходки, зменшує вартість будівництва метро, виключає необхідність руйнування міської забудови над трасою, буравлення свердловин з поверхні, дорогого заморожування ґрунту, великих витрат ручної праці.
Студенти були вражені досягненнями відкритого акціонерного товариства «Науково-виробниче підприємство Більшовик», оскільки воно зберегло універсальні технологічні можливості, свою базову спеціалізацію й продовжує утримувати за низкою видів продукції монополію в країнах СНД, а з окремих типів виробів конкурує на світовому ринку з високорозвиненими в технічному відношенні країнами. Більшу частину продукції, що виробляє ВАТ НВП «Більшовик», не випускає жодне підприємство України.
Всі присутні практиканти мали нагоду поставити актуальні запитання й отримати вичерпні відповіді, підкріплені наочними прикладами. Найбільшу зацікавленість аудиторії викликали питання обсягів та сертифікації виробництва, розширення ринків збуту, розширення спеціалізації за рахунок освоєння нової продукції, яка б дозволила українським підприємствам уникнути імпорту машин з далекого зарубіжжя, освоєння виробництва пилорам, пересувних бурових установок, іншого нафтопромислового устаткування, впровадження устаткування з урахуванням дефіциту нафторесурсів в Україні, переробка зношених покришок, тощо.
Наприкінці, керівник практики - Носенко В.П., розповів, що для переробки зноше
них покришок, у тому числі з металокордом, відходів гумових виробництв на заводі освоєно виготовлення принципово нового агрегату типу «ДЭКЧЕР», що виробляє дрібнодисперсний гумовий порошок — повноцінну сировину для нових виробів. Розроблений також подрібнювач типу «Шредер». Обидві ці машини включені в розроблювану технологічну схему повного циклу переробки гумових відходів, і завод готовий повністю забезпечити його відповідним устаткуванням.
Після зустрічі ще довго не розходилися студенти - практиканти, отримуючи відповіді на індивідуальні запитання до керівників практикою, що свідчило про зацікавленість та плідну співпрацю у сфері інформаційного обміну та взаємодії учасників виробничої практики.
Обличчя Інституту
Всього відвідувачів
Зараз на сайті
На сайті 54 гостей та відсутні користувачі