Консолідована інформація (магістратура)

Кафедра Управління, інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції Інституту управління та економіки освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова розпочинає підготовку фахівців кваліфікації 2432.2 «Аналітик консолідованої інформації» освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» за спеціальністю 8.18010015 «Консолідована інформація» напряму підготовки «Специфічні категорії»

Спеціальність 8.18010015 «Консолідована інформація» орієнтована на:

• створення, застосування інформаційних систем з консолідованою інформацією і технологій інформаційного аналізу відповідно до сучасних концепцій інженерії даних та знань;
  • інформаційне моделювання для забезпечення ефективного функціонування організаційних структур;
  • організацію діяльності інформаційних, інформаційно-аналітичних та аналітико-прогностичних структурних підрозділів організацій з метою забезпечення сталого розвитку цих організацій відповідно до міжнародних стандартів;
  • підготовку різних видів аналітичних документів для прийняття ефективних управлінських рішеннь;
  • розроблення та використання комп'ютерних засобів і методів опрацювання консолідованої інформації;
  • інформаційну, інформаційно-аналітичну та аналітико-прогностичну підтримку, автоматизацію й оптимізацію усіх видів робіт з консолідованою інформацією;
  • набуття, подання та виведення даних і знань, керування на основі знань;
  • методології та технології проектування, побудови, упровадження, супроводу й експлуатації програмних засобів роботи з консолідованою інформацією;
  • системи керування базами знань.

Спеціальність «Консолідована інформація»  є міжгалузевою спеціальністю, що забезпечує високопрофесійну підготовку інформаційних аналітиків для всіх видів економічної, політичної та соціальної сфер діяльності, здатних забезпечити генерацію нових знань та інформаційну підтримку прийняття рішень.

У європейській системі організації праці випускники аналогічних спеціальностей посідають посади:

• аналітик (analyst);
  • архітекторзнань (knowledge architect);
  • журналістпроектів (projects journalist);
  • інформаційний менеджер (information manager);
  • редакторзмісту (content editor);
  • керівникзнаннями (knowledge leader).

В Україні типовими посадами професіонала із спеціальності 8.18010015 «Консолідованої інформації» є:

• заступник директора з управління інформаційними ресурсами (з інформаційно-аналітичної роботи);
  • керівник (співробітник) інформаційної служби (відділу), аналітичного відділу (служби), відділу стратегічного планування і прогнозування, відділу реінжинірингу, відділу організаційного проектування.
  • керівник (співробітник) консалтингової фірми. Аналітик-консультант.

Професіонал із спеціальності 8.18010015 «Консолідована інформація» може керувати роботами, що пов'язані:

• із інформаційним, інформаційно-аналітичним, аналітико-прогностичним забезпеченням прийняття управлінських рішень в організаціях виробничої і невиробничої сфер;
  • із процесом управління знаннями, контролем якісних показників знань в організації;
  • захистом засобів і методів менеджменту та інженерії знань, забезпечення їхньої конфіденційності;
  • придбанням та менеджментом внутрішніх і зовнішніх інформаційних ресурсів; локалізацією, ідентифікацією та пошуком інформаційних ресрсів;
  • керуванням знаннями, створенням, виведенням та підтриманням знань;
  • систематизацією і структуруванням інфрмації, документуванням, публікацією знань і забезпеченням доступу до них усередині організації.

Під час підготовки магістра  із спеціальності 8.18010015 «Консолідована інформація» вивчаються такі дисципліни:

Вступ до спеціальності (конкурентна розвідка);

Технології менеджменту знань;

Інформаційні технології організації бізнесу;

Технології підтримки прийняття рішень;

Технології інформаційного менеджменту;

Інформаційні технології організації бізнесу;

Технології підтримки прийняття рішень;

Інформаційно-аналітична діяльність

Інформаційні ресурси

Інформаційно-когнітивні технології

Інформаційний моніторинг

Інформаційна екноміка

Інтелектуальна власнсть

Консолідовані інформаційні ресурси баз даних та знань;

Інтернет-технології опрацювання консолідованих інформаційних ресурсів;

Практикум з іноземної мови;

Цивільна оборона

До навчання на освтно-кваліфікаційном рівні „Магістр” на інтербакалаврській спеціальності 8.18010015 «Консолідована інформація» запрошуються випускники усіх бакалавратів без обмежень.

Форма навчання - денна

Термін навчання – 1,5 роки