Освітні послуги
Наука
Студентство
Інформаційні ресурси
Міжнародний відділ
Рідна Батьківщина
Міжнародне стажування та відвідала ІІ Міжнародний науковий форум «New economics»
Доцент кафедри економічної теорії М.В.Скиба пройшла міжнародне стажування та відвідала ІІ Міжнародний науковий форум «New economics» присвячений 400-річчю політичної економіїна тему «Теорія і практика реформування економічних систем»організований ВСВЕ, Краківським університетом економіки, Академічним співтовариством М.Балудянського (Словаччина) та ін.
Відкриваючи у стінах Краківського університету економіки ІІ Міжнародний науковий форум «New economics», декан факультета менеджменту, професор Павел Лула звернувся до учасників форуму зпривітальним словом. Наголосивши на важливості поглиблення міжнародної співпраці.
Присутні мали приємність познайомитись із завідувачем кафедрою людських ресурсів професором Р.Очковською, завідувачем кафедри менеджменту та маркетингу професором Яном Віктором та іншими шановними
вченими Краківського університету економіки. Увагу присутніх привернула доповідь професора Яна Віктора щодо реформ Л.Бальцеровича, досвіду Польщі у здійсненні трансформаційних перетворень останньої третини ХХ ст., а також сучасних проблем та принципів функціонування ринку ЄС.
Голова ВСВЕ, д.е.н., професор, завідувач кафедри економіки та підприємництва ДЕТУТ В.О.Кендюхов привітав Краківський економічний університет з 90-річчям. У своїй доповіді професор наголосив на важливості спрощення податкової сиситеми шляхом переходу від оподаткування доходів до оподаткування витрат, відміни ПДВ, податку на прибуток та ін. Що викликало гарячу дискусію серед присутніх. Д.е.н., професор В.О.Кендюхов наголосив що це питання часу та створення відповідних технічних умов, а саме: електронної системи платежів, електронних гаманців, державних касових терміналів тощо.
На форумі виступли д.е.н., професор М.Д.Балджи, д.е.н., професор М.В.Мальчик, д.е.н., професора С.Ю.Хамініч та багато інших учасників форуму. Завдячуючи доктору наук, професору Міхаелу Вархолі, президенту Академічного співтовариства Михайла Балудянського (Словаччина) учасники форуму ознайомились не тільки з творчою спадщиною М.Балудянського, а й здійснили подорож до європейських міст життєвого шляху відомого вченого.
Народжений у с. Вишня Ольшава (Словаччина) М.А.Балудянський, маючи українське походження (рід походить із Галичини), був випускником Угорської Королівської академії правознавства (знав філософію, право, 11 мов), Віденського університету, а також доктором права Будапештського університету. М.А.Балудянський також брав участь у прийнятті рішення щодо відкриття університету в Києві (Київського Імператорського університету Св.Володимира) із закріпленням його широкої автономії. Вчений зробив значний теоретичний та практичний внесок у адміністративне, фінансове право та ін.
Впродовж стажування учасники форуму налагодили наукове співробітництво, обмінялись ідеями, науковим та практичним досвідом щодо реформування економічних систем, проведення реформ. Зокрема, широко обговорювались здобутки лауреатів нобелівської премії, представників Австрійської економічної школи та ін. А також проблеми подальшого реформування системи освіти, програми підтримки мобільності, можливості вивчення іноземних мов та ін. За підсумками ІІ Міжнародного наукового форуму «New economics» були надруковані матеріали та отримані сертифікати про проходження міжнародного стажування (80 год).
Обличчя Інституту
Всього відвідувачів
Зараз на сайті
На сайті 52 гостей та відсутні користувачі