Освітні послуги
Наука
Студентство
Інформаційні ресурси
Міжнародний відділ
Рідна Батьківщина
УПРАВЛІНСЬКІ КРОКИ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ОСВІТИ-3: Освітня виставка, Міжнародна конференція, Наукова установа
Друга половина жовтня принесла нашим студентам спеціальності «Управління навчальним закладом» Інституту управління та економіки освіти позитивні враження як від осінніх теплих днів, так і від різнопланових заходів і подій, учасниками яких магістранти були безпосередньо.
Індивідуальна та самостійна навчально-наукова робота студентів 51 груп МУНЗ (староста Юлія Хоружа) та 61 КМУНЗ (староста Валя Дун Сінь Сінь) зосередилася на участі у наступних заходах.
22-23 жовтня ц.р. студенти взяли активну участь у вивченні інформаційних стендів та роботі круглих столів, семінарів, виставок і презентацій, які проходили у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (вул. Салютна, 2-Б, павільйон № 1,) за програмою V Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, компанії «Виставковий Світ». Урядовим рішеннямвиставці «Інноватика в сучасній освіті»офіційно наданостатус національної тавключено до переліку національних виставок, що проводяться в Україні в 2013 році (детальніше див. сайт МОН).
Цьогоріч Виставка представила 796навчальних закладів, наукових установ, методичних центрів, регіональних та муніципальних органів управління освітою, видавництв, підприємницьких структур, що забезпечують засобами навчання галузь освіти з 27 усіх регіонів України, а також учасників з Китайської Народної Республіки, Росії, США та Франції.
Нам було цікаво, що уперше в межах виставки був представлений освітній павільйон китайських навчальних закладів –19 вищих навчальних закладів Китайської Народної Республіки.
Увагу студентів було закцентовано на тому, що така форма презентації результатів діяльності є важливою у роботі керівника, менеджера освіти, оскільки сприяє рейтингу та авторитету освітньої установи.
Студенти попередньо уважно вивчили програму виставки та за формою роботи у міні-групах взяли участь: у роботі круглого столу Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України «Психологічна педагогіка і педагогічна психологія у забезпеченні якості освіти на початку ХХІ століття», презентації Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти «Розробка та упровадження системи мережної взаємодії суб’єктів регіонального освітнього простору як основи інноваційного розвитку», Всеукраїнського навчального семінару для керівників закладів освіти «Управлінська компетентність в умовах реформування регіональної системи освіти: соціальний паспорт Миколаївщини (освітня галузь)», семінарі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради «Науково-методичне забезпечення впровадження нового державного стандарту освіти» тощо.
Результатом роботи стало виконання управлінських звітів, де необхідно висвітлити власний погляд на: визначення (з точки зору керівника) загальної мети виставки та її основних конкретних завдань, на характеристику стендів та експозицій, їх змістову та естетичну сторону, тематичну спрямованість побачених форм роботи, на розкриття сутності проблеми інноватики в сучасній освіті, виділення нового і перспективного, що характеризує загальну середню, професійно-технічну та вищу освіту.
Досягнуто домовленостей з представниками Всеукраїнської освітньої мережі «Щоденник» щодо проведення групового тренінгу-семінару для наших магістрантів та участі у щорічному форумі «Нові горизонти ІКТ в освіті» за освітньою програмоюIntel®«Навчання для майбутнього», яка є спільною ініціативою Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України, ЦІППО АПН України, обласних органів управління освітою та корпорації Intel щодо перепідготовки педагогічних кадрів з ІКТ та новітніх педагогічних технологій.
Продовженням пізнавальної активності стала участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Освітня політика держави: філософія, методологія, практика» 23 жовтня 2013 року - знаковій науковій події в житті нашого університету.
Подія відбулася за сприяння Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України та Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи. Організатором виступила кафедра освітньої політики нашого університету. Мета науково-практичної конференції передбачала аналіз стратегічних пріоритетів розвитку державної політики в галузі освіти, аспектів удосконалення відповідної нормативно-правової бази та філософської парадигми організації і змісту освіти в контексті викликів глобалізованого світу.
Наші викладачі та магістранти мали можливість почути виступ Першого заступника Міністра Євгена Миколайовича Суліми, професора, доктора філософських наук, який зосередив зосередив увагу на сучасному стані освітньої системи України, її місці в світовій системі та зазначив, що сьогодні українським освітянам вдається працювати на високому конкурентоспроможному рівні в єдиному освітньому просторі світу.
Майбутнім управлінцям було корисно з’ясувати ті основні проблеми в освітній політиці України, які потребують детального обговорення. Це питання, як підкреслив Є.М. Суліма, автономії вищих навчальних закладів та наповнення економічним змістом перспективи автономії; створення широких можливостей для мобільності студентів, які повинні мати змогу отримувати варіативну частину навчального матеріалу, як у ВНЗ, так і за його межами; врахування запиту від роботодавців, як одного з основних камертонів розвитку економіки держави; впровадженню національної рамки кваліфікацій (детальніше див. сайт МОН).
Учасники конференції та студенти щирими оплесками зустріли інформацію нашого ректора, президента Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи Віктора Петровича Андрущенка про Указ Президента України № 543/2013 від 4 жовтня 2013 року щодо Державної премії України в галузі освіти в номінації «Наукові досягнення в галузі освіти» за цикл наукових праць «Філософія освіти: пошук пріоритетів».
Як відомо, серед творців семитомника доктор філософських наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, дійсний член Національної академії педагогічних наук України, ректор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Віктор Андрущенко; доктор філософських наук, професор, дійсний член Національної академії наук України, дійсний член Національної академії педагогічних наук України, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід
Губерський; доктор філософських наук, професор кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Ільїн; доктор філософських наук, професор, дійсний член Національної академії наук України, дійсний член Національної академії педагогічних наук України, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень; доктор історичних наук, доцент, директор Інституту магістратури, аспірантури і докторантури Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова Володимир Савельєв; доктор філософських наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма; доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Максиміліан Шепєлєв.
До роботи з публікацією наукових статей долучилися понад 20 викладачів Інституту управління та економіки освіти на чолі з В.П. Бехом, д.філос. н., професором, першим проректором університету.
Загалом на конференції обговорювалися такі проблеми, як державна політика в галузі освіти та стратегічні пріоритети розвитку, філософська парадигма організації та змісту освіти в контексті викликів глобалізованого світу, освітня політика в трансформаційному суспільстві, гуманістичні основи педагогічної освіти в об’єднаній Європі ХХІ століття, державна освітня політика як міждисциплінарна сфера досліджень, удосконалення нормативно-правової бази у галузі освіти тощо. Студенти ознайомилися з виставкою наукових праць викладачів університету та нашої кафедри з проблеми «Філософський дискурс сучасних проблем управління освітою».
В управлінських звітах студенти висловили свої думки щодо сутності поняття «державна освітня політика»; основних завдань, які мають бути зреалізовані в освітній політиці України на найближчі 5 років; проблем сучасної освітньої політики, котрі досліджують сучасні науковці та запропонували, які з визначених проблем можуть бути темами магістерських досліджень.
І нарешті в останні дні жовтня разом з викладачем фахових дисциплін нашої кафедри, знаним управлінцем з багаторічним стажем Шевцовим М.Г. студенти побували на щорічних масштабних заходах Національної академії педагогічних наук України ( детальніше див.тут)
Так, зокрема, 30 жовтня в Інституті педагогіки НАПН України відбувся методологічний семінар «Сучасні виховні технології: соціалізаційні виклики і педагогічний контекст». Науковцями розглядалися такі питання, як виховна технологія: сутність та інноваційний потенціал; функції виховних технологій в контексті створення соціокультурних просторів; виховний ресурс сучасного навчального процесу; традиції і новаторство у вихованні особистості; зарубіжні технології в українському контексті.
Студенти мали змогу почути наукові доповіді таких корифеїв вітчизняної науки та освіти, академіків та знаних вчених як В.Г. Кремень, І.А. Зязюн, О.В. Сухомлинська, І.Д. Бех, Г.О. Балл, В.Г. Панок та інші.
Попереду вивчення роботи ЗОШ м. Києва, участь у роботі дискусійного клубу керівників шкіл «Директор школи» (міський Будинок вчителя), відвідування Інституту педагогіки НАПН України та доповіді у рамках круглого столу Інституту управління та економіки освіти «Професійна компетентність майбутнього менеджера освіти».
Враження та звіти студентів слухав
к.пед.наук, доцент кафедри управління, інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції М.В.Михайліченко
Обличчя Інституту
Всього відвідувачів
Зараз на сайті
На сайті 149 гостей та відсутні користувачі