Освітні послуги
Наука
Студентство
Інформаційні ресурси
Міжнародний відділ
Рідна Батьківщина
УПРАВЛІНСЬКІ КРОКИ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ОСВІТИ-4: СТУДЕНТСЬКА ВЕСНА
Після складної київської зими довгоочікувані весняні дні наповнені для наших студентів спеціальності «Управління навчальним закладом» Інституту управління та економіки освіти новими професійними навчальними та науковими подіями.
Так, студенти 51 групи МУНЗ та 51 КМУНЗ 18 - 20 березня 2014 року побували у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (вул. Салютна, 2-Б), де відбулася головна подія освітньої галузі - П’ята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2014».
Традиційно студенти попередньо уважно вивчили програму виставки та за формою роботи у міні-групах взяли участь у різноманітних круглих столах, експериментальних майданчиках, презентаціях та дискусіях.
Для студентів було цікавим відвідування заходів у межах виставки Дня професійно-технічної освіти України, який супроводжував театралізований показ мод, семінар та робота майстер-класів «Місто майстрів». Зазначимо, що ряд студентів виконують кваліфікаційні магістерські роботи з проблем управління професійно–технічною освітою. Загалом кожен міг знайти тут цікаві практичні матеріали для магістерських досліджень.
Виставку супроводжувала змістовна тематична програма, яка включала педагогічні читання, науково-практичні конференції, семінари та круглі столи – всього 59 заходів, на яких відбулася презентація сучасних досягнень освітянської практики, творчих здобутків в інноваційній модернізації галузі освіти, здійснювався обмін досвідом між фахівцями освітньої галузі різних країн, що стане поштовхом до народження нових ідей з питань розвитку міжкультурного освітнього діалогу.
Звичним результатом роботи стало виконання управлінських звітів, де необхідно висвітлити власний погляд на: визначення (з точки зору керівника) загальної мети виставки та її основних конкретних завдань, на характеристику стендів та експозицій, їх змістову та естетичну сторону, тематичну спрямованість побачених форм роботи, того, що характеризує загальну середню, професійно-технічну та вищу освіту.
10 квітня 2014 року магістранти взяли участь у роботі ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні тенденції розвитку організаційної культури та її вплив на ефективність діяльності загальноосвітніх навчальних закладів», яка відбулася у Київському міському будинку учителя за підтримки МОН України, Інституту педагогіки НАПН України, Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, Асоціації керівників шкіл України.
Студенти мали змогу прослухати такі базові виступи практиків і науковців:
1. «Управління розвитком організаційної культури загальноосвітнього навчального закладу»
Нідзієва Вероніка Анатоліївна, директор гімназії №117 імені Лесі Українки м. Києва.
2. «Організаційна культура: сутність та роль у життєдіяльності освітніх організацій»
Карамушка Людмила Миколаївна, завідуюча лабораторією організаційної психології Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України, член – кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук, професор.
3. «Роль керівника у створенні успішного культурно-освітнього середовища навчального закладу»
Онаць Олена Миколаївна, Президент АКШУ, директор СШ №41 імені З.І. Слюсаренка, кандидат педагогічних наук.
4. «Організаційний аспект управління інноваційними проектами в системі загальної середньої освіти»
Пушкарьова Тамара Олексіївна, заступник директора ІІТЗО МОН України, кандидат педагогічних наук, професор.
5. «Роль організаційної культури керівника навчального закладу у забезпеченні якості шкільної освіти»
Тимошко Ганна Миколаївна, професор кафедри управління навчальними закладами та педагогіки вищої школи Інституту менеджменту та психології УМО НАПН України, кандидат педагогічних наук.
До речі, координатором проведення конференції працювала студентка групи 5 МУНЗ СІРОЖ Марина Вікторівна як співробітник Лабораторії управління освітніми закладами Інституту педагогіки НАПН України.
Свої думки, ідеї, враження студенти мали змогу висловити на панельній дискусії «Управлінська культура керівника як фактор впливу на розвиток організаційної культури школи».
22 квітня 2014 року студенти китайської групи 5 КМУНЗ провели практичні заняття з дисципліни «Управління освітньою та виховною діяльністю» у спеціалізованій школі № 71 Солом’янського року м. Києва.
Для студентів були розроблені відповідні практичні завдання, перед ними виступили заступника директора з навчальної та виховної роботи, детально представивши зміст управлінської діяльності, ознайомили з управлінськими документами, розкрили сутність роботи педагогічної ради школи, прокоментували систему шкільного самоуправління та діяльності батьківських комітетів, а також представили систему планування навчальної-виховної роботи в школі та вимог щодо контролю за її виконанням.
Студентів організував
к.пед.наук, доцент кафедри управління, інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції М.В.Михайліченко
Обличчя Інституту
Всього відвідувачів
Зараз на сайті
На сайті 167 гостей та відсутні користувачі